WSPARCIE TECHNICZNE

SERWIS

Serwis sprzętów odbywa się dwutorowo. Nasza siedziba główna w Poznaniu oraz przedstawicielstwa w Krakowie, Wrocławiu świadczą usługi doradcze, konfiguracji sprzętu, oraz napraw. Nasi Inżynierowie z przyjemnością pojawią się u Państwa w razie komplikacji lub problemów ze sprzętem. W głównej siedzibie HBM w Darmstadt, w fabryce wytwarzającej nasze tensometry, przetworniki oraz wzmacniacze pomiarowe znajduje się dział napraw, konfiguracji, oraz laboratorium kalibracyjne. Przesyłki ze sprzętem, po konsultacji z naszymi serwisantami, trafiają do nas do Poznania lub bezpośrednio do Darmstadt, gdzie po diagnozie ustalany jest termin i warunki naprawy gwarancyjnej i pogwarancyjnej, kalibracji lub konfiguracji kompletnego łańcucha pomiarowego.

ZADAJ PYTANIE EKSPERTOWI

PYTANIA I ODPOWIEDZI


Gdzie znajdę dokumentacje do dowolnego produktu (czujnika/aparatury)?
U góry ekranu znajduje się wykaz wszystkich grup dostępnych produktów. Ponadto mogą Państwo znaleźć pełną dokumentację poprzez wpisanie nazwy produktu, kodu lub ich częci w wyszukiwarce strony znajdującej się na górze po prawej stronie ekranu. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.
Dokumentacja archiwalna znajduje się pod linkiem na stronie producenta*
*wymagana rejestracja użytkownika. 
Opcjonalne logowanie za pomocą login: klient@hbm.com.pl, hasło: klient

Gdzie znajdę przykłady aplikacji?
Przykłady aplikacji z podziałem na dziedziny przemysłu, testów itp. można znaleźć na stronie lub na stronie producenta* pod linkiem https://www.hbm.com/en/3830/case-studies/.
W celu uszczegółowienia danych technicznych wykorzystanych produktów lub dodatkowych informacji zawartych w materiałach prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.
*wymagana rejestracja użytkownika 
Opcjonalne logowanie za pomocą login: klient@hbm.com.pl, hasło: klient

Skąd pobrać aktualizacje Firmware do aparatury/aktualizacje oprogramowania?
Aktualne Firmware dla aparatury oraz aktualizacje oprogramowania znajdują się na stronie lub na stronie producenta* pod linkiem https://www.hbm.com/en/1254/downloads/.
Po wybraniu interesującego nas firmware/aktualizacji/przykładu konfiguracji należy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do aparatury/oprogramowania w rozdziale Firmware update / Catman Update.Jeżeli nie znaleziono rozwiązania proszę zajrzeć do instrukcji obsługi aparatury/oprogramowania lub skontaktować się z biurem lub przedstawicielem regionalnym.
*wymagana rejestracja użytkownika
Opcjonalne logowanie za pomocą login: klient@hbm.com.pl, hasło: klient

Skąd pobrać oprogramowanie?
Oprogramowanie firmy HBM można pobrać ze strony lub na stronie producenta* pod linkiem https://www.hbm.com/en/1996/software/. Jeżeli nie znaleziono rozwiązania proszę zajrzeć do instrukcji obsługi aparatury/oprogramowania lub kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.
*wymagana rejestracja użytkownika
Opcjonalne logowanie za pomocą login: klient@hbm.com.pl, hasło: klient

Co to jest TEDS?
Transducer Electronic Data Sheet – elektroniczna pamięć dołączona do przetwornika zawierająca informacje m.in. o:
 •   producencie przetwornika, jego typie, numerze seryjnym, itp.,
 •   rodzaju układu pomiarowego (tensometryczny, indukcyjny, napięciowy, itp.),
 •   rodzaju jednostki mierzonej (moment Nm, przyspieszenie m/s2, temperatury 0C, itp.) oraz jej zakres pomiarowy,
 •   charakterystyce przetwornika jako zależności pomiędzy wartością zmierzoną a sygnałem elektrycznym,
 •   data kalibracji, symbol jednostki wzorcującej,
TEDS jest układem, który zapewnia identyfikacje czujników przez aparaturę podczas podłączenia. Jeśli system pomiarowy nie wykrywa TEDS należy aktywować opcje „SKAN TEDS”, w przeciwnym przypadku czujnik będzie traktowany jako niezidentyfikowany.
Jeżeli nie znaleziono rozwiązania proszę zajrzeć do instrukcji obsługi podłączenia danego czujnika lub kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Jak dobrać tensometry do aplikacji?
Chcąc dobrać tensometr do aplikacji mogą Państwo skorzystać ze schematu lub wejść na stronę producenta* https://www.hbm.com/en/0014/strain-gauges/.
W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.
*wymagana rejestracja użytkownika
Opcjonalne logowanie za pomocą login: klient@hbm.com.pl, hasło: klient

Jak dobrać czujnik siły?
W celu dobrania czujnika do zakresu, kierunku działania, klasy dokładności i zasady działania należy przejść do strony.
Przyjazny filtr pozwoli wybrać odpowiedni czujnik zgodnie z oczekiwaniami. Po wybraniu odpowiedniego czujnika znajdziemy szczegółowe informacje techniczne jak karty katalogowe i instrukcje obsługi. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Jak dobrać czujnik momentu obrotowego?
W celu dobrania czujnika do rodzaju, zakresu pomiarowego, klasy dokładności czy zakresu prędkości należy przejść do strony. Przyjazny filtr pozwoli wybrać odpowiedni czujnik zgodnie z oczekiwaniami. Po wybraniu odpowiedniego czujnika znajdziemy szczegółowe informacje techniczne jak karty katalogowe i instrukcje obsługi. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Jak dobrać czujnik ciśnienia?
W celu dobrania czujnika do typu, klasy dokładności, zakresu znamionowego, sygnału wyjściowego należy przejść do strony. Po wybraniu odpowiedniego czujnika znajdziemy szczegółowe informacje techniczne jak karty katalogowe i instrukcje obsługi. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Gdzie znajdę czujniki przemieszczenia?
W celu dobierania czujnika przemieszczenia pod względem zakresu pomiarowego, liniowości i budowy należy przejść do strony. Po wybraniu odpowiedniego czujnika znajdziemy szczegółowe informacje techniczne jak karty katalogowe i instrukcje obsługi. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Jak dobrać czujnik wagi?
W celu dobrania czujnika wagi mamy do dyspozycji przykładowe aplikacje pomiarowe, które w łatwy sposób naprowadzą na czujnik dostosowany do naszych potrzeb. Przy odpowiedniej aplikacji znajdują się linki do stosowanych czujników wagi. Przyjazny filtr pozwoli wybrać odpowiedni czujnik zgodnie z oczekiwaniami. Po wybraniu odpowiedniego czujnika znajdziemy szczegółowe informacje techniczne jak karty katalogowe i instrukcje obsługi. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.

Jak dobrać wzmacniacz przemysłowy?
Filtr znajdujący się na stronie producenta* pod linkiem https://www.hbm.com/en/0406/industrial-amplifiers-signal-conditioners/ pozwala na dobranie wzmacniacza pod względem sygnału wejściowego (interfejsu)/sygnału wyjściowego (interfejsu) i sposobu montażu lub należy skorzystać ze strony. Przyjazny filtr sugeruje odpowiedni wzmacniacz zgodnie z oczekiwaniami. Po wybraniu odpowiedniego wzmacniacza znajdziemy szczegółowe informacje techniczne jak karty katalogowe, instrukcje obsługi oraz certyfikaty. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.
*wymagana rejestracja użytkownika
Opcjonalne logowanie za pomocą login: klient@hbm.com.pl, hasło: klient

Jak dobrać wzmacniacz do akwizycji danych?
Wzmacniacze do akwizycji danych wolno i szybkozmiennych można znaleźć na stronie lub na stronie producenta* pod linkiem https://www.hbm.com/en/5502/daq-data-acquisition-systems/, gdzie znajduje się ich krótki opis oraz przykładowe zastosowanie. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.
*wymagana rejestracja użytkownika
Opcjonalne logowanie za pomocą login: klient@hbm.com.pl, hasło: klient

Jak dobrać terminal wagowy (wzmacniacz)?
Terminale wagowe oraz wzmacniacze znajdują się na stronie lub na stronie producenta* pod linkiem https://www.hbm.com/en/327/weighing-terminals-indicators-and-electronics-maximum-connectivity/, gdzie znajduje się ich krótki opis oraz przykładowe zastosowanie. W celu uszczegółowienia danych technicznych lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem lub przedstawicielem regionalnym.
*wymagana rejestracja użytkownika
Opcjonalne logowanie za pomocą login: klient@hbm.com.pl, hasło: klient

Inne pytania
 • Co to są tensometry optyczne ?
 • Jak działa siatka Bragga?
 • Jakie są zalety tensometrów optycznych?
 • W jakim stopniu straty optyczne są zrekompensowane?
 • Jaka jest aktywna długość siatki Bragga?
 • Ile czujników może znajdować się na jednym włóknie?
 • Jaki wpływ mają warunki atmosferyczne na siłę wiązania klejów?
 • Jaka jest różnica między statycznym i dynamicznym interrogatorami?
 • Co to jest multiplekser?
 • Jak mierzyć odkształcenia?
Odpowiedzi na pytania w tematyce tensometrii optycznej znajdą Państwo na stronie producenta* https://www.hbm.com/en/1629/fiber-bragg-grating-technology-explained/#c254072
*wymagana rejestracja użytkownika
Opcjonalne logowanie za pomocą login: klient@hbm.com.pl, hasło: klient